خوب خدا رو شکر عمدی نبوده!

بدست • 15 ژوئن 2006 • دسته: عکاسی

بالاخره پس از ماهها انتظار گزارش علل سقوط هواپیمای حامل خبرنگاران و عکاسان و فیلمبرداران که رد جریان مانور نظامی ارتش اتفاق افتاد منتشر شد.البته از نظر من این حادثه بر خلاف گزارش علل ندارد بلکه تنها یک علت دارد و آن هم بی کفایتی مسئولین سیستم هوائی کشور است که بارها شاهد به خطر افتادن جان استفاده کنندگان از سیستم هواپیمائی بوده ایم.

علی هی الحال متن کامل این گزارش را می توانید بر روی سایت خبرگزاریها بخوانید اما من بخشهائی از این گزارش را که بسیار جالب و خواندنی است در ادامه می اورم.هر چند این گزارش در نهایت از نظر من نتوانسته مقصرین اصلی را معرفی کند و بیشتر به حاشیه رفتهاست.شما به تعدد اشتباهات توجه کنید.چطور ممکن است این همه اشتباه در جریان فقط یک پرواز به طور متوالی رخ دهد.

فرودگاه مهرآباد و پايگاه هوايي ارتش در سقوط C130 مقصرند

بابك گوهري در ساعت 8 صبح روز سانحه جهت كنترل‌هاي قبل از پرواز به هواپيما مراجعه و با برخي اشكالات فني از جمله عيب سيستم ناوبري هواپيما VOR مواجه شده و اشكالات را در فرم مربوط ثبت و اعلام مي‌نمايد.

عدم موافقت خلبان گوهري براي پرواز با يك VOR، مسئولان مربوط به تيپ ترابري اقدام به تعويض خلبان گوهري به خلبان نادري مي‌نمايند.

هواپيماي سي 130 در ساعت 24/21/13 با بيش از 5 ساعت تاخير به رفع اشكالات موجود و ديد كم به پرواز درآمده ولي 10 دقيقه پس از پرواز در ساعت 00/31/13 به علت بروز نقص فني در موتور شماره 4، خلبان اعلام وضعيت اضطراري نموده (خلبان در اين لحظه با مشاوره با متخصصين موتور شماره 4 را خاموش مي‌نمايد) و با هماهنگي تقرب (رادار) فرودگاه به فرودگاه باز مي‌گردد. (چه کسی باید متوجه می شده است که موتور شماره 4 هم خراب است و چرا گزارش نشده است و در طول پرواز خلبان متوجه شده است)

هواپيما در فاصله 2/4 مايلي از مسير اصلي خود به سمت چپ منحرف شده و اين انحراف تا زمان بروز سانحه ادامه مي‌يابد. (علت انحراف چیست و چرا در گزارش نیامده است)

در فاصله 5/3 مايلي باند، شهيد گوهري در تماس افسر كاروان نظامي (بخش كنترل پروازهاي نظامي پايگاه هوايي مهرآباد) با وي، وضعيت را طبيعي اعلام مي‌كند.(در نتیجه این شهید محترم مقصر است و احتمالا در بهشت ئر زندان بسر می برد و یا شاید با قرار وثیقه آزاد شده است)

خلبان گوهري متوجه انحراف مسير شده و در جهت تصحيح مسير خود به سمت باند پرواز (سمت راست)، بدون توجه به محدوديت هواپيما و از كار افتادن موتور شماره 4 در بال راست، با سرعت كم اقدام به گردش بيش از حد به سمت راست مي‌نمايد كه اين عمل وي موجب واماندگي هواپيما STALL شده و هواپيما با برگشت به چپ و شيرجه شديد در كنار بلوك 52 شهرك توحيد به زمين برخورد و منفجر مي‌شود.
تا اینجا که خلبان مقصر اصلی شده است.

استماع نوار مكالمات خلبان با برج مراقبت و تقرب و مكالمات داخلي برج مراقبت و تقرب از ابتداي پرواز تا چند ساعت بعد از سانحه و مشاهده فيلم تهيه شده از صفحه رادار در هنگام سانحه. (احتمالا خلبان تا چند ساعت بعد از سانحه هم میگفته که باور کنید من مقصرم)

كاركنان پايگاه هوايي مهرآباد در تعويض سيستم VOR هواپيماي سي 130 مرتكب اهمال و سهل انگاري شده‌اند و فرماندهان مربوط نظارت صحيحي بر عملكرد زير مجموعه خود اعمال ننموده‌اند

براساس بررسي‌هاي انجام شده و اعلام مراجع امنيتي هيچ گونه قرائن و شواهدي دال بر انجام اقدامات خرابكارانه در هواپيما به دست نيامده است. (کل حادثه غیر عمدی بوده)

مجموع خطاها و سهل انگاري هاي به عمل آمده در پايگاه هوايي مهرآباد و اداره مراقبت پرواز فرودگاه مهر آباد در وقوع اين سانحه نقش داشته است.

روحتان شاد دوستان سفرکرده.دیدی علیرضا،فهمیدی حسن قریب چیزی نشده.از روی عمد که نبوده اشتباه شده.شما به بزرگی خودتون ببخشید.

دیدگاه خود را بیان کنید.