برای آنهایی که نمی دانند متکی چرا باید برود

بدست • 13 دسامبر 2010 • دسته: جامعه و سیاست٬ همه نوشته ها

امروز بعد از ظهر محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور بازهم شگفتی آفرید و منوچهر متکی را درحالیکه برای رساندن پیغامش به سنگال رفته بود برکنار کرد و علی اکبر صالحی را سرپرست این وزارتخانه کرد.

منوچهر متکی وزیر سابق امورخارجه بیش از آنکه وزیری برای محمود احمدی‌نژاد باشد مهره‌ای برای علی لاریجانی بود. اساسا متکی وزیر تحمیلی مجلس به کابینه احمدی‌نژاد بود.در جایی خواندم که لاریجانی در مصاحبه با یکی از خبرگزاریها درباره رابطه‌اش با دولت احمدی‌نژاد و انتخابش به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرده بود که وی، پیشنهاد رهبری به احمدی‌نژاد بوده است و شرطش برای پذیرفتن این مسئولیت تعیین وزیرخارجه توسط او و یا انتخاب با هماهنگی او بوده است که متکی را پیشنهاد داده بود. رابطه متکی و لاریجانی مربوط می‌شود به انتخابات سال ۸۴ که لاریجانی در آن انتخابات مقام ششم را بدست آورد. در آن انتخابات متکی همراه و طرفدار لاریجانی بود چنان که در عکس هم پیداست حتی به همراه وی در وزارت کشور برای ثبت نام حاضر شده بود.

اختلافات اخیر در رابطه بین دولت و مجلس یا احمدی‌نژاد و لاریجانی پاتکهایش دارد یواش یواش آشکار می‌شود. یکی از آن پاتکها حذف متکی وزیر نزدیک به لاریجانی است.باید دید و منتظر ماند تا ببینیم لاریجانی که در این سالها خود را سیاستمداری بی دست و پا نشان نداده و یا بهتر بگویم مجلس نسبت به این موضوع چه عکس العملی خواهد بود

دیدگاه خود را بیان کنید.