اعتراض به بدرفتاری های بی دلیل

بدست • 27 ژانویه 2008 • دسته: عکاسی

در صورت تمایل مشارکت کنید
پس از خواندن متن اگر همراه می شوید نام خود را کامنت بگذارید.
در صدد هستیم با حمایت جامعه عکاسی کشور به این اعتراض جدیت دهیم و به همه بدرفتاریها و کج رفتاریها با اتحادمان پایان دهیم.

مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای دکتر صفار هرندی

سابقه مطبوعاتی و رسانه ای حضرتعالی این اطمینان را به امضا کنندگان این نوشته می دهد که از شان و جایگاه عکاسان در رسانه ها آگاه و احتمالا اخبار مربوط به ایشان را مطالعه نمایید.
شاید بارها و بارها شما از طریق رسانه های کشور و یا از طریق مشاوران و مرطبتین از عدم رفتار صحیح با عکاسان تلاشگر و زحمتکش رسانه ها مطلع شده باشد. رفتارهایی که گه گاه بوی خصمانه از آنها به مشام می رسید و در بسیاری باعث لطمات جدی جسمی و مالی به ایشان شده بود.
آقای وزیر! همیشه گمان ما بر این بود اگر روزی شکایت به پیش شما می آوریم شکایتمان از کمی امکانات و محدود بودن توجه وزارت مطبوع حضرتعالی به عکاسان رسانه ای است که عرصه را برای رقابت با خارج از ایران ، علی رغم اعتراف بسیاری از محافل خارجی به توانایی بالقوه عکاسی رسانه ای ایران، تنگ می بینیم که اینطور نیز هست و حتما بارها به سمع حضرتعالی به طرق مختلف رسیده است.
اما زهی خیال باطل.
جناب وزیر! ما شکایت از رفتار غیر محترمانه و غیر منصفانه محافل غیر رسانه ای بر شما می بریم.
رفتاری که بعضا اینجانبان را به انسان بودن و محترم بودنمان مشکوک می کند که چرا اگر هستیم چنان وقیهانه حیثیتمان را و یا ارزش انسانیمان را به زیر سوال می برند.
نمونه بسیار است ، اما از گلچین این همه کج رفتاری و بدخلقی های نا بجا و بی دلیل ، دسته گلی را از مجموعه تحت نظر آن وزارتخانه به عرض می رسانیم که هم از باب دفاع حقوق خود به شما مربوط میدانیم و هم از نظر نظارتی مسولیت حضرتعالی بر آن ارگان.
بی شک اگر قرار باشد نزدیک ترین و شبیه ترین رسانه را به عکاسی نام برد حتما نام سینما را باید آورد.
حال انکه درارگانی که مسولیت هدایت و سیاستگذاری شبیه ترین و نزدیک ترین رسانه به عکاسی را به عهده دارد با جمعی از همکارانمان و همصنفانمان در نهایت بی ادبی و کم لطفی آنهم از سوی مدیریت روابط عمومی ، بد رفتاری شده و ادعای بی احتیاجی در جهت پوشش تصویری اخبار مربوط به ارگان خود و فراتر از آن مربوط به جشنواره فیلم فجر به عکاسان شده است.بله جناب وزیر بنیاد سینمایی فارابی را می گوییم.
چگونه مدیر روابط عمومی ارگان تحت نظر وزارت خانه شما و همچنین به اصطلاح سیاستگذار مجموعه سینمای کشور با این کمبود ادب و ندانستن و نشناختن مخاطب سخنان خود که نماینده تمام قد ارگان خود است ، می تواند توانایی ارگان مطبوع خود را در هدایت سینمای کشور به اطلاع عموم برساند.
شما خود با توجه به این نوع رفتار آیا به توانایی های مجموعه حاضر شک نمی کنید.؟ مدیریتی که انتخابی صحیح را برای ارتباط خود با فضای عمومی برنگزیده است آیا در گزینشهای دیگر موفق خواهد بود.
جناب وزیر! امضا کنندگان این نامه امید خود را برای تصحیح این اوضاع به شکل کلی به نا امیدی تبدیل کرده اند ، مخصوصا با دیدن رفتاری اینچنین از مدیر روابط عمومی مجموعه ای فرهنگی در این سطح و لذا تصمیم به برخوردی جدی دارند ، از این رو امضا کنندگان این نامه و گمان می کنیم کل جامعه عکاسی رسانه ای کشور پس از مطلع شدن از این اتفاق، پوشش تصویری کلیه مراسمها و اتفاقات سینمایی کشور را که از طریق مجراهای دولتی ، تاکید می کنیم فقط دولتی علی الخصوص بنیاد سینمایی فارابی برگزار می شود و هچنین جشنواره فیلم فجر را تا اطلاع ثانوی کم لن یکن و تحریم اعلام می کنند، مگر با برخورد مستقیم حضرتعالی با مسبب این جریان و معذرت خواهی رسمی بنیاد سینمایی فارابی در روز افتتاحیه جشنواره فیلم فجر که ریاست این بنیاد ، دبیری جشنواره را برعهده دارد.
گمان می کنیم اذعان به حقوق عکاسان در بیانیه افتتاحیه جشنواره فیلم فجر باعث خواهد شد دیگر چنین اتفاقی حداقل در حوزه سینما و شاید فرهنگ تکرار نشود.
به امید ارتقا سطح کیفی و فرهنگی ارتباطات رسانه ای ارگانهای کشور علی الخصوص دولتی.

باتشکر
جمعی از اهالی جامعه عکاسی رسانه ای کشور

رونوشتها:
– ریاست محترم جمهور جناب آقای محمود احمدی نژاد
– دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری
– جناب آقای الهام رییس شورای اطلاع رسانی دولت
– مشاورین محترم رسانه ای و مطبوعاتی ریاست جمهور
– دبیر محترم شورای اطلاع رسانی دولت
– معاون حقوقی وزیر محترم ارشاد
– معاون مطبوعاتی وزیر محترم ارشاد
– مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد
– خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
– سایر خبرگزاریها و مطبوعات و رسانه های دیداری و شنیداری
– انجمن صنفی روزنامه نگاران
– انجمن صنفی عکاسان مطبوعات با اظهار تاسف
– ریاست محترم بنیاد سینمایی فارابی
– روسای مراکز فرهنگی کشور
– خانه عکاسان ایران
– خانه سینما
– صنف عکاسان سینمای خانه سینما
– جامعه خبرنگاران حوزه سینما

دیدگاه خود را بیان کنید.